13 MIĘDZYNARODOWE FORUM PERKUSJI ŻAGAŃ 2013

   
  Recital  John H. Beck & John R. Beck

  Pałac Książęcy w Żaganiu, Sala Kurlandzka

  22.08.2013r. godz. 20.00

  Galeria foto Adam Żyworonek 

  Galeria foto Jan Mazur

   

  KONCERT STAŻYSTÓW
  Pałac Książęcy w Żaganiu, Sala Kurlandzka
  21.08.2013r. godz. 17.00
   

  KONCERT STAŻYSTÓW
  Pałac Książęcy w Żaganiu, Sala Kurlandzka
  19.08.2013r. godz. 17.00

   

  KONCERT „NASI  LAUREACI”

  Pałac Książęcy w Żaganiu, Sala Kurlandzka

  16.08.2013r. godz. 20.00

  Galeria foto: Adam Żyworonek 
  Galeria foto: Jana Mazur 

  + + +  Nie milkną jeszcze echa jubileuszowej Letniej Akademii Muzycznej, a już w Żaganiu rozpoczyna się kolejne kulturalne wydarzenie na dużą skalę. Od 16 sierpnia, przez blisko dwa tygodnie miastem rządzić będą perkusiści z całego świata. To już 13. Międzynarodowe Forum Perkusji i pierwszy Międzynarodowy Festiwal Perkusji. M.in. z koncertem zagranym na ścianie ratusza!- O sile naszego Forum stanowi m.in. stała, wspaniała kadra pedagogów – zaznacza dyrektor organizacyjny imprezy i jej twórca Stanisław Piniuta. – Dodatkowo co roku pojawiają się u nas nowi pedagodzy.
  W tym roku do grona wybitnych pedagogów dołącza dwoje kolejnych – Andres Astrand ze Szwecji oraz Se – Mi Hwang z Korei Południowej. Szwed to wibrafonista – muzyk i kompozytor, regularnie koncertujący m.in. w USA i Australii.

  Koreanka, grająca na marimbie, od wielu lat mieszka i pracuje w Europie – w Niemczech, koncertuje natomiast na całym świecie, m.in. w Korei, USA i Nowej Zelandii.
  W gronie pedagogów znajdą się już tradycyjnie Jose Torres, doskonale znany Kubańczyk mieszkający w Polsce. Zajęcia z młodzieżą będzie prowadził także Cezary Konrad – laureat wielu nagród i wyróżnień, współpracujący z takimi wybitnymi postaciami sceny jazzowej, jak Leszek Możdżer, czy Tomasz Stańko.
  W Żaganiu pojawi się także znany performer, absolwent żagańskiej szkoły muzycznej – Ryszard Bazarnik. To on – w niedzielę 25 sierpnia o godz. 21.00 – w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Perkusji zagra koncert w żagańskim Rynku, koncert nietypowy, bo na ścianie ratusza. – To tylko jedna z wielu nowości na Forum i Festiwalu – zapewnia S. Piniuta. – Nowa jest także pora parady Rio de Żaganeiro, która tym razem odbędzie się o godz. 20.00, właśnie w niedzielę 25 sierpnia, przed koncertem Ryszarda.
  Po raz drugi w Żaganiu będziemy mogli także usłyszeć rodzinny recital Johna H. (ojciec) i Johna R. (syn) Becków. To wybitni perkusiści ze Stanów Zjednoczonych. Młodszy z nich jest obecnie prezydentem Percussive Arts Society – światowej organizacji perkusyjnej.
  Skąd pomysł na dodatkową imprezę, jaką jest Festiwal? – Chcieliśmy rozdzielić zajęcia z młodzieżą od imprezy typowo koncertowej. W ramach festiwalu wieczorem odbywały się będą niecodzienne koncerty, a do południa prezentacje przeróżnych instrumentów perkusyjnych. Natomiast na Forum ćwiczyć będzie blisko 60 utalentowanych perkusistów z całego kraju – informuje S. Piniuta.
  Forum rozpoczyna się już w piątek 16 sierpnia o godz. 12.00. Pierwszy koncert pt. „Nasi laureaci” tego samego dnia o godz. 20.00 w Pałacu Książęcym. W sobotę w sali Inter Pałacu, także o godz. 20.00 zagra Cezary Konrad z grupą Aniołki Ceziego. Natomiast w niedzielę przed Pałacem, także o godz. 20.00 koncert gwiazdy muzycznej Forum – Ani Rusowicz. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!
  Festiwal rozpocznie się tuż po zakończeniu Forum, czyli w sobotę 24 sierpnia. Pierwszego dnia koncert promenadowy pamięci Adama Stawczyka (godz. 17.00, Pałac Książęcy), a o godz. 21.00 widowisko „Na początku był rytm – od wielkiego wybuchu do muzyki”. Chcemy zapoznać słuchaczy z historią muzyki perkusyjnej, z dużą dozą humoru – zapowiada S. Piniuta.
  Należy jeszcze wspomnieć o mocnym żagańskim akcencie podczas Forum – zajęciach z Capoeiry dla wszystkich uczestników. Poprowadzi je znany żagański instruktor Artur Niezgoda. – Capoeira to połączenie muzyki ze sztuką walki, a więc wspólny mianownik dla naszych perkusistów i moich podopiecznych – zaznacza A. Niezgoda.
  Szczegółowy program Forum oraz Festiwalu na stronie internetowej Żagańskiego Stowarzyszenia Muzycznego – www.stomuz.zagan.pl

  THucał 
   
  Dofinansowane ze środków: Gminy Miasta Żagań o statucie miejskim, Rada Powiatu Żagania

   

  ***


  13 - Międzynarodowe Forum Perkusji w Żaganiu jest Kursem przeznaczonym dla perkusistów – instrumentalistów podanych niżej specjalności, perkusistów – solistów przygotowujących się do konkursów krajowych i międzynarodowych oraz perkusistów entuzjastów. Uczestnicy Forum będą pracować  pod  opieką  wybitnych  polskich i zagranicznych pedagogów. Termin: 16-23 sierpień 2013 r. Uwaga! Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.

   

  Dofinansowane ze środków: Gminy Miasta Żagań o statucie miejskim, Rada Powiatu Żagania 

  1. Karta informacyjne Forum Perkusji 2013

  2. Formularz zgłoszenia Forum Perkusji 2013
     - Participant Application Form

  3. PLAKAT FORUM
     

  Uczestnicy mogą rezerwować noclegi (po wynegocjowanych cenach ) od 7 czerwca  w następujących hotelach :

  -,,Hotel Piastowski"  rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerem tel. (0)68/3670458 cena 30 zł  za osobodzień

  -Hotel ,,Willa Park"  rezerwacja cało dobowo pod numerem tel. 68/4781833 lub e - mail: recepcja @willapark.pl  cena: pokój 1 - osobowego 40 zł. 2 - osobowy  i więcej 30 zł.

  Orientacyjny koszt całodziennego wyżywienia w restauracji ,,Tropik"  wynosi około 35 zł.


  Pedagodzy

  1. Jacek Wota -  A.M. Wrocław, A.M. Poznań - zespoły kameralne

  2. Marian Rapczewski -  A.M. Poznań - werbel

  3. John H. Beck - USA - kotły, zespoły kameralne (wymiennie z J. R. Beckiem)

  4. John R. Beck - USA - werbel(rudimental), zespoły kameralne (wymiennie z J. H. Beckiem)

  5.  Shoko Sakai – Japonia – marimba 

  6.  Bernard Maseli -  A.M. Katowice – wibrafon, KAT, improwizacja jazzowa

  7.  Anders Astrand – Szwecja – wibrafon, improwizacja jazzowa

  8.  Nippy Noya - Holandia - hand drumming  (zajęcia indywidualne i grupowe)

  9.  Jose Torres - Kuba - hand drumming  (zajęcia indywidualne i grupowe)

  10. Cezary Konrad - Warszawa - drum set  (zestaw jazzowy)

  11. Krzysztof Przybyłowicz - A.M. Poznań - drum set   (zestaw jazzowy)

  12. Piotr Biskupski – A. M. Bydgoszcz,  A.M. Łódź – drum set (zestaw jazzowy)

  13. Andrzej Waloszczyk - PSM I st. Wrocław - dziecięce zespoły kameralne

  14. Ryszard Bazarnik – Warszawa – zespoły kameralne (zajęcia grupowe)

  15. Artur Niezgoda - Żagań -  capoeira

   16. Se - Mi Hwang - Korea Południowa - marimba

  Oficjalne rozpoczęcie Międzynarodowego Forum Perkusji odbędzie się dnia 16.08.2013 r. o godz. 12:00 w Sali Kurlandzkiej Pałacu Książęcego, gdzie zostanie podany plan zajęć indywidualnych i zespołowych.

  Dnia 16.08.2013 r. o godz. 20:00 w Pałacu Książęcym odbędzie się koncert „Nasi Laureaci”.

  Zakończenie Kursu wraz z wręczeniem dyplomów nastąpi 23 sierpnia godz.18:00 w  Sali Kurlandzkiej  Pałacu Książęcego.

   * * *

  © 2017 stomuz. All Rights Reserved.

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla! templates by Engine Templates